Network Sistemlerinin Hayatımızdaki Önemi

Nesnelerin İnterneti (Internet Of Things)

İnsanların yaşam alanlarındaki konforun artması yeni arayışları beraberinde getirmiş, teknolojik gelişmelerin desteklediği bu arayış, yeni ev düzenini hayatımıza sokmuştur. Özellikle Nesnelerin İnterneti dediğimiz Internet Of Things adlı kavram daha iyi ve kolay bir yaşam için birbirine bağlı yeni aygıtlar dünyasını vaat etmektedir. Yapılan son araştırmalara göre bu sayının 2020’ye kadar 50 milyarı aşacağı tahmin ediliyor. Teknolojik evrimle değişen ev ve işyerleri sebebiyle, bugün evlerimizi ve yaşamlarımızı dolduran, sayısı her geçen gün giderek artan miktarda elektrikli cihaz var. Böylelikle, potansiyel olarak ne kadar tehlikeli olabileceğini de unutmamakla birlikte, elektrik elde etmek bizim için oldukça kolay hale gelmiştir.

 

Network Sistemleri ve Otomasyon Sistemleri

Evlerimiz sürekli değişirken, elektrik teknisyenlerinin rol ve sorumlulukları aynı kalmıştır; bu da hepimizin bildiği üzere elektriksel olarak güvenli ve uyumlu bir kurulum sağlamak olarak özetlenebilir. Çağımızda iç yangınların büyük çoğunluk elektrik kaçağından kaynaklanmaktadır. Bu noktada devreye akıllı ev sistemleri girmektedir. Network sistemleri olarak tanımlanan bu dünya bize sadece konforu değil güvenliği de bir arada sunmaktadır. Yangın tehlikesinde yangın söndürme sensörlerinin anında devreye girmesi ilk müdahaleyi yapıp ilgili güvenlik birimlerine haber vermesi bu teknolojinin anlatılabilir faydalarından biridir. Tüm bunların yanı sıra Network Sistemleri bize zaman, güven, hız ve konfor kazandıran yaşam alanları sunmaktadır.

Network Sistemleri ve Uzaktan Yönetim Paneli

Network Sistemleri’nde bulunan uzaktan yönetim paneli sayesinde evlerimiz akıllı hala gelmektedir.  Çok sayıda oda bulunan bir evde her odada farklı müzik dinleme imkanı, salonda film izlerken, mutfakta eşinizin istediği TV programı görüntülenebilir. Network sistemleri aynı zamanda evinizin içinde görüntü kirliliğine sebep olan kabloları ortadan kaldırmaktadır. Akıllı telefonlar ve tabletler gibi sürekli yanınızda bulundurduğunuz cihazlarınızla tüm bu sistemi kontrol altına alabilmeniz, sistemin sağladığı en büyük kolaylıklardan biridir.