Akıllı Ev Sistemleri

Çağımızda artık birçok teknolojik ürün tek bir panelden yönetiliyor. Kabloların ve elektrik düğmelerinin yerini artık akıllı ev sistemleri aldı. Modern yapıların hemen hemen hepsinde yer alan akıllı ev sistemleri, günümüzde bir gereksinim haline geldi. Endüstriyel hayatın birçok alanında kullanılan kontrol sistemleri, kişiye özel ihtiyaç ve istekleri karşılamaya başladı. İnsan hayatını kolaylaştıran akıllı ev sistemleri daha güvenli ve daha konforlu bir yaşamın anahtarını bize sunuyor. Akıllı ev sistemleri sayesinde evinizin içinde ya da dışında yer alan tüm bölümleri, akıllı telefon veya tabletiniz ile yönetebilirsiniz.

AKILLI EV SİSTEMLERİ NE İŞE YARAR?

Akıllı ev sistemleri, evinizin güvenliğini günün her saatinde sürekli olarak takip eder ve uyarı sistemleri ile güvence altına alır. Oluşabilecek tehlikelere karşı sizi koruyan akıllı ev sistemleri, “yangın, su baskını, gaz kaçağı, hırsızlık” gibi birçok konuda size farklı çözümler sunar. Akıllı ev sistemleri sayesinde evinizdeki aydınlatma, ısıtma-soğutma sistemlerini de uzaktan yönetebilirsiniz.

Perde-panjur kontrolü, bahçe sulaması gibi rutin işlerinizi tek bir telefondan yapabilirsiniz. Örneğin; güneş ışığının odanıza girmesini istiyorsunuz fakat yatağınızdan kalkmak size zor mu geliyor? Çözümü çok basit. Akıllı ev sistemlerine sahipseniz, sabah uyanma saatinize göre perdeleriniz otomatik olarak açılabilir, akşam uyku saatinizde kapanabilir. Yine sıcak bir yaz günü işten çıkıp eve geldiğinizde evinizi serin bulabilirsiniz. Bu ve benzeri kolaylıklardan faydalanmak istiyorsanız eğer tek yapmanız gereken akıllı ev senaryoları oluşturmak.

AKILLI EV SİSTEMLERİNİN BİZE SAĞLADIKLARI

  • Su sızıntısı ya da gaz sızıntısı olduğunda ana şarteli kapatıp size haber verebilir.
  • Siz dışarıdayken yaşanabilecek herhangi bir güvenlik zafiyetiyle ilgili uyarı gönderebilir. Örneğin evinize giren hırsızı canlı olarak izleyip polise haber verebilirsiniz.
  • Evi havalandırmak için camları açık bırakmanıza gerek yok. Akıllı ev sistemleri, siz evde yokken de evinizi havalandırabilir.
  • Tek bir panelden evinizin tüm ışıklandırma sistemini kontrol edebilirsiniz.
  • Evinizde bulunan tüm perde-panjurları akıllı ev sistemleriyle açıp kapatabilirsiniz.
  • Siz kahvenizi yudumlarken bahçeniz sulanabilir.
  • Aceleyle evden çıkıp ütüyü prizde unuttunuz. Panik yapmayın, akıllı ev sistemleri, ütünün bağlı olduğu prizin elektriğini kesebilir.