Akıllı Ofis Sistemleri

Üretim ve tüketim hızının arttığı günümüz iş dünyasında, çalışanlar için en önemli konuların başında zaman yönetimi geliyor. Zamanı en verimli kullanmanın yollarından biri ise, Akıllı Ofis Sistemleri’ni aktif bir şekilde kullanmak.

Akıllı Ofis Sistemleri sayesinde tek bir dokunuşla ofisinizde mükemmel bir çalışma ortamı yaratabilirsiniz. Talepleriniz doğrultusunda oluşturulacak Akıllı Ofis Sistemleri, iş verimliğini ve personelin motivasyonunu da yükseltir. Akıllı Ofis Sistemleriyleofisinizdeki klima, alarm, kamera, ışık, kapı kilitleri gibi sistemleri tek bir panelden görüntüleyebilir ve aynı zamanda kontrol edebilirsiniz.

NEDEN AKILLI OFİS SİSTEMLERİ?

Akıllı Ofis Sistemleriyle iş yerinizin konforunu yükseltirken, enerji tasarrufunu da sağlayabilirsiniz. Kurduğunuz sistemler sayesinde birçok konuda geniş çözümler elde ederken, otomasyon senaryolarını da esnek bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Ofisinize gelmeden çalışma ortamınızı isteğinize göre hazırlayabilir, hatta kahvenizi gelir gelmez masanızda bulabilirsiniz. Akıllı Ofis Sitemleri sayesinde ısı ayarını, toplantı salonlarındaki görüntü ve ses sitemlerini de ayarlamanız mümkün. Bunlara ilave olarak, aydınlatma, elektrik prizleri, ısıtma ve soğutma sistemleri gibi sistemler de otomasyona dahil edilebilir.

Ayrıca herhangi bir güvenlik ihlalinde ofisinizde Akıllı Ofis Sitemleri mevcutsa, daha çabuk müdahale etme şansına sahipsiniz. Firma güvenirliğini kapsayan konularda, alarm sistemlerini, kapıları, pencereleri, kilitleri, duman dedektörlerini ve güvenlik kameralarını kontrol edebilirsiniz. İş yelerinin en büyük problemlerinden biri olan aydınlatma ve elektrik kullanımındaki israfın önüne geçmek, Akıllı Ofis Sistemleri sayesinde mümkün. Üstelik tüm bunları cep telefonunuzdan ya da tabletinizden yapabilir, akıllı ofis otomasyonlarını istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz.

ENERJİ TASARRUFU VE YÖNETİMİ

Çağımızın en önemli gider kalemlerinden biri olan enerji tüketimini,Akıllı Ofis Sistemlerisayesinde kontrol altına alabilirsiniz. Aydınlatma, ısıtma-soğutma, elektrik, doğal gaz gibi enerji kaynaklarının tüketimini programlayabilirsiniz. Ofisinizde her bir elektronik cihazın ne kadar elektrik tükettiğini, anlık olarak takip edebilirsiniz. Akıllı Ofis Sistemleri sayesinde, siz uzakta olsanız bile iş yerinizdeki elektrikli aletlerin, aydınlatma ve ısıtma-soğutma sistemlerinin harcadığı enerjiden de tasarruf edebilirsiniz.

AKILLI AYDINLATMA SİSTEMLERİ

Artık Akıllı Ofis Sistemleri sayesinde şirketinizde günlük rutin işlerinizi tek bir panel üzerinden belli senaryolar belirleyerek yapabilirsiniz. Ofisinizde çalışma saatine uygun olarak aydınlatma optimizasyonunu belirleyebilirsiniz. Güneşin iş yerinize düşme açısına göre ofisinizdeki aydınlatmayı standart halde tutabilirsiniz.

AKILLI OFİS SİSTEMLERİNDE GÜVENLİK

Merkezi uyarı sistemine bağlı olan gelişmiş ve uzaktan yönetilebilir akıllı ofis sitemleri sayesinde iş yerinizin güvenliğini daha akıllı bir şekilde sağlayabilirsiniz. Olası hırsızlık, yangın, su baskını, gaz kaçağı ve benzeri olumsuzluklara karşı önlemler alabilirsiniz. Sıradan güvenlik sistemleri gibi sadece bir uyarı ve alarm yerine önleyici bir hizmet alırsınız. Gaz kaçağı ve su baskını gibi durumlarda vanaları kapatabilir, yangın tehlikesinde anında itfaiyeye sinyal gönderebilirsiniz. İş yerinize izinsiz girmeye çalışan birileri olduğunda Akıllı Ofis Sistemleri, polise rapor iletirken, siz de istediğiniz yerden iş yerinizi görüntüleyebilir güvenlik ihlallerine karşı tedbir alabilirsiniz. Akıllı Ofis Sistemleri sayesinde gözünüz asla arkada kalmaz, iş yerinizin kontrolü tamamen sizde olur.

PERDE PANJUR VE TENTE KONTROLÜ

Akıllı Ofis Sistemlerinin, toplantı odalarınızda size sunduğu kolaylıklar da dikkat çekiyor. Akıllı Ofis Sistemleri sayesinde oturduğunuz yerden perdeleri ve panjurları kolayca kontrol edebilirsiniz. Tek bir dokunuşla projeksiyonunuzu açıp kapatabilirsiniz. Tüm bunları yapmak için bir asistan bulundurmanıza da gerek yok. Toplantı odasından çıkarken tek bir tuşla tüm cihazları otomatik olarak kapatarak hem zaman hem de enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.