Akıllı Ev Otomasyonu Nedir

Akıllı Ev Otomasyon Sistemleri sayesinde hayatımız her geçen gün kolaylaşıyor. İhtiyaçlarımıza, ilgi alanlarımıza ve zevkimize göre özenle yaptığımız tüm seçimlerimizi, artık uzaktan yönetilebildiğimiz bir dönemde yaşıyoruz. “Akıllı Ev ve Ofis Sistemleri”nde her geçen gün yaygınlaşarak artan “Otomasyon Sistemleri” bize zaman ve konfor imkanı sağlıyor.

Evinizin içinde veya dışında kalan bölümlerinde tüm donanımları akıllı telefon veya tabletiniz ile yönetebilirsiniz. Örneğin; mobil telefonunuzdan kızıl ötesi mesajlar veya ses tanıma sistemi ile tüm elektronik eşyalarınızı kontrol etmeniz mümkün.

Belirli günlük görevlerin gerçekleştirilmesini sağlayan bu teknolojiler sayesinde, yapmanız gereken rutin işlerinizi otomatikleştirerek hayatınızı kolaylaştırabilir; rahat, eğlenceli ve tasarruflu hale getirebilirsiniz.

Akıllı Ev OtomasyonuAkıllı Ev Otomasyonu[/caption]

AKILLI EV OTOMASYON SİSTEMLERİ SAYESİNDE NELER YAPABİLİRSİNİZ?

Akıllı Ev Otomasyon Sistemleri ile güvenlikten perde-panjur kontrolüne, bahçe sulamasından ısı yönetimine kadar günlük yapmak zorunda olduğunuz rutin işlerinize önceden verdiğiniz komutlarla, akıllı ev senaryolarını uygulayarak zamanınızı daha verimli kullanabilirsiniz.

 

Örneğin sabah uyanma saatinize göre perdeleriniz otomatik olarak  açılabilir, akşam uyku saatinize göre aydınlatmalar gibi teknik donanımlar kapatılabilmektedir. Yapmanız gereken, sadece günlük programlarınızı sisteme girerek akıllı ev senaryoları oluşturmaktır. Akıllı Ev Otomasyonu Sistemleri sayesinde telefonunuza ya da tabletinize yüklediğiniz bir uygulama ile evinizdeki tüm donanımsal cihazları her nerede olursanız olun dilediğinizce yönlendirebilir; sıcak bir yaz günü işten çıkıp eve geldiğinizde evinizi serin bulabilirsiniz. Veya gün içinde yapacağınız yemeği düşünüp fırınınızın sıcaklığını eve gitmeden önce ayarlayabilir, çamaşır veya bulaşık makinesini siz eve geldiğinizde bitecek şekilde programlayıp sonrasında bittiğine dair akıllı telefonunuza uyarı mesajı alabilirsiniz.

Evinizdeki şu anda kullandığınız hemen her eşyanız için akıllı ev teknolojisi bulunmaktadır. Bu arada akıllı ev teknolojisi, ailenizin konfor ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak ve daha az enerji kullanacak şekilde kendiliğinden ayarlanır ve uzaktan kumanda edilebilmektedir.

Akıllı Ev OtomasyonuİKLİMLENDİRME OTOMASYONU

İklimlendirme Otomasyon Sistemleri ile dışarıdaki havanın sıcaklığını, güneş ışığının eve geliş açısı, yağmur, nem gibi iklimsel tüm olguların anında tespitini yaparak evinizin sıcaklığını standart hale getirilebilmektedir.

Akıllı Ev Otomasyonu

GÜVENLİK OTOMASYONU

Akıllı ev teknolojisi ve ev otomasyon güvenlik ürünlerine sahipseniz, evinizde her an oluşabilecek kazalara karşı önlem almışsınız demektir. Güvenlik ve Yangın İhbar Sistemleri ile gaz kaçağı, karbonmonoksit, yangın, duman, su basması, elektrik kaçağı gibi olaylarda eviniz, sürekli tetikte olup, bir taraftan önlemler alarak diğer yandan sizi bilgilendirebilmektedir.

Sistem sayesinde, dünyanın neresinde olursanız olun güvenlik kameralarından bir yandan evinizi takip edebilir diğer yandan su ve gaz vanalarını dilediğinizce kapatıp açabilirsiniz.

Ayrıca Akıllı Ev Otomasyon Sistemi, evinizde oluşabilecek hırsızlık vakalarına karşı aydınlatma, televizyon, ses sistemi veya panjurunuzu otomatik olarak çalıştırabilir ve evde birileri olduğu izlenimi vererek hırsızları caydırılabilir.

Siz evde yokken eve gelen misafirlerin kimler olduğunu telefonunuzdan anında görebilir, dilerseniz sizin için bıraktığı mesajı dinleyebilir, dilerseniz de onlarla canlı konuşma şansına sahip olabilirsiniz.

Prokare Akıllı Ev Sistemleri; ev konforu, güvenliği ve enerji yönetimiyle hayatınızı kolaylaştırıp eğlenceli hale getiren, en yakınınızdaki destekçiniz olmaya devam etmektedir.

Bilgi için; 

Tel:(0212) 320 23 40