Akıllı Ofis Otomasyonu Nedir?

İş hayatında üretim veya hizmetin artmasında en değerli konulardan biri zaman yönetimidir. Bu noktada işimizi kolaylaştıran ve bize zaman kazandıran Akıllı Ofis Sistemleri,iş hayatında en yakın asistanımız gibi çözümler sunuyor. Çalışma alanınıza kurduracağınız akıllı otomasyon sistemleri, iş verimliliğini ve personelinizin motivasyonunu artırmak amaçlı dizayn edilirken; aynı zamandatasarrufzaman ve konforimkanı sağlıyor.

Çalışma alanınızda, toplantı odası başta olmak üzere ihtiyaç duyulan her yere ses ve görüntü sistemlerinden aydınlatma ve klima optimizasyonlarına kadar tüm teknik donanımlarda kurulan akıllı ofis sistemleri, iş yükünüzü ortadan kaldırıyor. Sürdürülebilir, çağdaş ve akıllı ofis sistemiyle tasarlanmış ofisinizi akıllı telefonunuz veya tabletinizle istediğiniz yerden kontrol edebilir, yoğun iş temponuzda rutin işlerin sizi yormasına engel olabilirsiniz. Herhangi bir güvenlik ihlalinde raporlar alabilirken, anında müdahale etme şansına sahip olabilirsiniz. Diğer yandan enerji verimliliği konusunda gereksiz giderlerin önüne geçerek, hem tasarruf edersiniz hem de enerji kaynaklarını düzenli kullanmış olursunuz.

İşyerlerinde en sık görülen aydınlatma ve elektrik kullanımındaki israfın önüne geçmek, akıllı ofis otomasyonu sistemleri sayesinde daha mümkün.

NEDEN AKILLI OFİS OTOMASYON SİSTEMLERİ?

İşyerinizi akıllı ofis otomasyonları ile dizayn ederekenerji, konfor, güvenlik, esneklik ve tasarruf gibi konularda şirketinizin lehine çözümler üretebilirsiniz. Diğer yandan personel motivasyonu ve buna bağlı olarak iş verimliliği yükselterek, geleceğe dönük adımlarınızı daha etkili atabilirsiniz.

Akıllı Ofis Otomasyon sistemleri sayesinde şirketinizde veya ofisinizde günlük rutin işlerinizi belli senaryolar şeklinde planlayarak, sınırsız konfor imkânına sahip olabilirsiniz. Bu senaryolar sizin belirlediğiniz gün ve saatte programladığınız şekilde aktif olabilir. Örneğin, ofisinizde mesai saatinin başlayacağı saate uygun olarak aydınlatma optimizasyonu veya klima optimizasyonu otomatik olarak aktif olabilirken, yine mesai sonuna doğru otomatik olarak kapatılır. Dışarıdaki havanın sıcaklığı, güneşin iş yerinize düşme açısı gibi gün içindeki iklimsel değişikliklerde yine bu optimizasyonlar,  ofisinizde aydınlatmanın ve sıcaklığın derecesini standart halde tutabilir. Bu sayede, yoğun iş temposunda konsantrasyon ve motivasyon dağıtacak nedenlere engel olabilirsiniz.

Prokare Akıllı Ses, Görüntü ve Projeksiyon sistemleri, toplantı odalarınızda size sunduğu kolaylıklarla da dikkat çekiyor. Tek bir kontrol merkezinden vereceğiniz komutla toplantı odanızda projeksiyonun açabilir,  aydınlatmalarınızın ve perde panjur sistemlerinizin sunum moduna geçmesini sağlayabilirsiniz .

Enerji tasarrufu konusunda bilinçli akıllı optimizasyonlar sayesinde aydınlatmadan klimaya tüm teknik donanımlarınızın giderlerini minimuma indirgeyebilirsiniz. Çalışma alanınıza kurdurtacağınız akıllı otomasyon sistemi, donanımların sürekli ve verimsiz şekilde çalışmasını önlemektedir. Klimanız ortamın sıcaklığının standart halde tutabilmek amacıyla ortamda herhangi biri olmadığından kendisini beklemeye alabilmektedir. Aydınlatmalarınız dışarıdaki havanın aydınlık derecesine göre kendisini otomatik olarak kısabilmektedir. Bu sayede gereksiz enerji giderlerinizi azaltarak tasarruf etmenize ve enerji kaynaklarının korunmasına yardımcı olabilirsiniz.

Gelişmiş Güvenlik Optimizasyonları iş yerinizde hırsızlık, yangın, su baskını, gaz kaçağı ve benzeri her türlü istenmeyen durumlarda anında önlemler alırken aynı zamanda size rapor edebiliyor. Gaz kaçağı, su baskını gibi durumlarda gaz ve su vanalarını kapatmakta, herhangi bir yangın tehlikesinde anında itfaiyeye sinyal göndermektedir. İş yerinize izinsiz girmeye çalışan birileri olduğunda polise ve size raporlar sunarken, istediğiniz yerden iş yerinizi görüntüleyerek, güvenlik ihlallerine karşı tedbir alabilirsiniz.

Akıllı optimizasyonların en ilgi çekici özelliklerinden biri de sizi çalışma alanınızdaki teknik donanımların (termostat, klima, aydınlatma, detektör vb. ) farklı kontrol mekanizmalarıyla ayrı ayrı uğraşma probleminden kurtararak esneklik sağlamasıdır. Telefonunuza, tabletinize ya da bilgisayarınıza yüklendiğiniz tek bir uygulama ile tüm donanımsal cihazlarınızı kontrol edebilmektesiniz. Dilediğiniz yerden güvenlik alarmını etkin hale getirebilirken, aynı kontrol merkezinden klima veya aydınlatmaların ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Prokare akıllı ofis otomasyonu iş yerinizde günlük rutin işlerin sorumluluğunu üzerinizden alırken; diğer yandan konfor, esneklik, güvenlik ve tasarruf imkanlarını size sunarak personelinizin motivasyonunu ve buna bağlı olarak iş verimliliğini  artırmaktadır.