Ev Sinema Sistemleri

Ev sinema sistemleri, gelişen teknolojiyle birlikte evlerimizin vazgeçilmezleri arasında yerini almış bulunuyor. Herkes iyi film izlemekten hoşlanır. Bazen aile ile vakit geçirmenin en güzel yoludur. Bazen de arkadaşlarla birlikte yapılabilecek ve sonrasında üzerine konuşulabilecek eğlenceli bir etkinlik. Filmler insanları cezbeder; özellikle büyük ekran ve kalitesi yüksek ses donanımına sahip sinema salonlarında. Birçok kişiye göre, en ideal film izleme deneyimi budur. Neyse ki, böyle bir deneyim yaşamak için artık sinemaya gitmek gerekmiyor. Sinemaseverler,“yüksek kalitede film izleme keyfini” kendi evlerinde yaşama şansına sahipler. Yüksek kalitede bir“ev sinema sistemi” ile aileler, arkadaşlar ve çiftler;evlerinde, konforlu bir ortamda film izleme keyfinin avantajlarına sahip olabiliyorlar. Hem de; büyük kalabalıklardan, rahatsız edici koltuklardan, film izlerken telefonuyla ilgilenen kişilerden, yüksek sesle yanındaki arkadaşıyla konuşan insanlardan uzakta.

EV SİNEMA SİSTEMİNİN AVANTAJLARI

Ev sineması sistemine sahip olmak; evde yaşayan herkesin, tüm filmleri, TV şovlarını veya spor etkinliklerini, istedikleri zaman,sinemadaki gibi büyük ekranda ve yüksek kalitedeki ses sistemiyle izlemesi anlamına geliyor.

FİLM, SPOR MÜSABAKALARI İZLEMEK VEYA OYUN OYNAMAK

Bir ev sinema sistemine sahip olmak, bir DVD’ye sahip olmaktan çok daha fazlasıdır. Uzun bir çalışma ve okul haftasından sonra tüm aile, en sevdikleri filmi seçerek, rahat ev sineması koltuklarında, konforlu bir şekilde, sinemanın büyüsüne geniş ekranda dalabilirler. Ayrıca tüm aile, eski aile videolarının yanı sıra düğün, doğum günü veya tatil anlarının kliplerini izleyerek, o anı bir kez daha yaşayabilirler.

Spor meraklıları da ev sinema sisteminden oldukça zevk alacaklardır. Güzel bir pazar akşamı tuttuğunuz takımın futbol maçını eski televizyonunuzdan izlemek yerine, yüksek çözünürlüklü televizyon (HDTV) ve surround ses sistemi eşliğinde izlemekten mutlu olabilirsiniz. Stadyum atmosferinde; dostlarınız ve komşularınızla, büyük ekran keyfi eşliğinde favori takımlarınızı tezahüratlarla destekleyebilirsiniz. Bir ev sineması sistemine sahip olmak; heyecanlı, keyifli ve mutlu etkinlikler için bir başlangıç olabilir.

Günümüzde video oyunları, önemli bir aile eğlencesi haline gelebilmektedir. En son oyun konsollarından herhangi birini ev sinema sistemine ekleyerek, büyük ekranda oyun oynamanın keyfine varabilirsiniz. Nintendo’nun Mario Partisi, Hasbro’nun Aile Oyunu Gecesi veya RockBand gibi her yaştan herkesin ilgisini çekecekşekilde tasarlanmış video oyunları; ailenizle eğlenceli geceler yaşamak için size kapı aralayabilir. Ya da yalnız başınıza, büyük ekran ve kaliteli ses sistemi eşliğinde oyun oynayarak vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Call of Duty tarzı savaş oyunlarında kendinizi savaş alanının ortasındaymışsınız gibi hissederken, NeedforSpeed tarzı bir oyunda kendinizi bir yarışın ortasında bulabilirsiniz.

KALİTELİ VE BÜYÜK EKRANLAR, SURROUND SES SİSTEMİ VE EKLENTİLER

Kaliteli bir ev sinema sistemi harika bir resim olmadığı sürece anlam ifade etmez. Küçük 13 inçlik setlerden 64 inçlik setlere ve daha da büyük boyutlara sahip, yüksek çözünürlüklü TV setleri mevcuttur. Bu HD TV’ler, özellikle de 1080p çözünürlüklü olanlar en parlak, keskin görüntüleri size sunmaktadır. Ayrıca izleyiciler filmlerinin canlı olmasını istediğinde 3-boyutlu HDTV’ler de mevcuttur. Daha büyük, sinema salonu benzeri bir izleme deneyimi için, HDTV’ler ile aynı yüksek çözünürlükleri sunan projektörler vardır. Bu projektörler, odanın arka tarafına yerleştirilerek tüm bir duvarı kaplayacak kadar geniş görüntüleme alanları yaratılabilmektedir.

Sinema salonlarındaki ses sistemleri, izleyiciyi filme yoğunlaştırmak üzere dizayn edilmektedir. Bir korku filmi sırasında, odanın her köşesinden fısıltılar ve korkunç sesler duymak; aksiyon filminde silah seslerini ya da savaş uçaklarının seslerini sanki tüm aksiyon evin içerisindeymiş gibi duymak istemez misiniz? Günümüzde yüksek kaliteli surround ses sistemleri sayesinde izleyiciler kendi evlerinde bu olanaklardan faydalanabilmektedir.

Ev sinema sistemleri bir ekran ve hoparlörden daha fazlasını içermektedir. PC’ler, video oyun sistemleri, uydu sistemleri, DVR’ler, stereolar ve piyasadaki diğer birçok üst seviye cihaz herhangi bir ev sinema sistemine eklenebilir ve bu da ev sahiplerinin tüm bu cihazları kullanmalarına olanak tanımaktadır. Xbox 360 veya Playstation 3’ü sinema sisteminize ekleyerek en yeni yüksek çözünürlükte video oyunlarını oynayabilir, internette sörf yapabilir ve hatta tek bir konsoldan Netflix, Hulu ve diğer çeşitli TV  hizmetlerini izleyebilirsiniz.

Prokare, evinize kurduracağınız sinema sistemini ihtiyaçlarınıza, oda tipinize ve oda boyutuna göre uyarlayabilir; sürekli sizin istekleriniz dahilinde projelerini yürütür. Ve yüzde yüz müşteri memnuniyetini esas alarak anahtar teslim projelere imza atar.