Akıllı Toplantı Odaları Otomasyon Sistemleri

Verimli ve Yaratıcı Toplantılar Gerçekleştirebilmek İçin, Toplantı Odaları Talepleriniz Doğrultusunda Dizayn Edebilerek “Akıllı” hale getirilebilir mi?

  • Ses, görüntü ve projeksiyon sistemlerinden aydınlatma otomasyonlarına, iklimlendirme otomasyonlarından perde panjur kontrolüne kadar, toplantı odalarınızdaki temel tekniksel donanımlar, ihtiyaçlarınıza cevap verecek nitelikte dizayn edilmektedir.
  • Birbirlerine entegre olarak işleyen tüm teknik donanımlar, merkezi bir kontrol noktasından yönlendirilebilirken;aynı zamanda dilediğinizce ürettiğiniz senaryolar dahilinde çalıştırılarak, toplantı odalarınız akıllı hale getirilebilir.
  • Toplantı hazırlık aşamasında sunduğu kolaylığın yanısıra toplantı esnasında da ihtiyaçlarınız anında karşılanabilir. Her türlü motivasyon kaybı ve dikkat dağınıklığına neden olabilecek unsurlar ortadan kaldırılabilir, çalışmalarınızın daha verimli ve yaratıcı geçmesi için zemin hazırlanabilir.
  • Her sektörde ihtiyaçlar farklı olduğundan, toplantı odaları da bu ihtiyaçlara göre özel tasarımlar ile dizayn edilmekte; isteklerinize tam anlamıyla cevap verebilmektedir.

TOPLANTI ODASININ ‘AKILLI’ OLMASI İÇİN NELER YAPILMALI?

Toplantı odalarının akıllı olabilmesi için, odadaki tüm donanımsal cihazların tek merkezi kontrol noktasından isteğe bağlı yönlendirilebilmesi; hepsinin birbirlerine entegre çalışabilmesine olanak sağlayan altyapınınhazırlanmış olması gerekmektedir.

AYDINLATMA OTOMASYONU

Toplantı odalarınızdaki akıllı aydınlatma otomasyonları; toplantının işleyişine adeta uyum sağlamakta ve görevini toplantıya bütünlük katacak şekilde yerine getirmektedir. Nedir bu uyum? Nasıl bir görev ya da bütünlük? Toplantı esnasında sunum yapılacağı zaman projeksiyon perdesine yakın olan armatörler otomatik olarak kapatılır ve aydınlatmalarınız sunum moduna geçebilir.Sonrasında tekrar toplantıya devam ettiğinizde,masa etrafında ve üzerindeki aydınlatmalarınız, armatörlerin kontrollü bir şekilde açılmasıyla tekrar çalışma moduna geçebilmektedir. Bu sayede aydınlatmalarınız, anlık olarak işleyişe uyum sağlayarak görevini yerine getirirken, aynı zamanda toplantıya bütünlük katabilmektedir.

İKLİMLENDİRME OTOMASYONU

Toplantı öncesinde odanın sıcaklık derecesini tabletinizden ya da akıllı cihazınızdan vereceğiniz komutla ayarlayabileceğiniz gibi;“iklimlendirme otomasyonlarına” bırakabilirsiniz. Bu otomasyonlar; dışarıdaki havanın sıcaklığını, güneşin pencerenize düşme açısını, nemi tespit ederek siz daha toplantı odanıza gelmeden ısıyı standart hale getirmektedir.

SES GÖRÜNTÜ VE PROJEKSİYON SİSTEMLERİ

 

Akıllı toplantı odaları; özellikle ses, görüntü ve projeksiyon sistemlerinde dikkat çekmektedir.Toplantı odanıza kurduracağınız her otomasyon gibi ses, görüntü ve projeksiyon sistemlerini de merkezi kontrol noktasından yönlendirebilirsiniz. Belirli modları devreye sokarak bu donanımların entegre çalışmasını sağlayabilirsiniz. Akıllı cihazından vereceğiniz komutla sunum moduna geçtiğinizde; projeksiyon perdesi otomatik olarak açılmakta, sunum mikrofonu ve hoparlör sistemi devreye girmektedir. Prokare, projeksiyon sistemlerinde, sunum esnasında toplantıdaki herkesi interaktifleştirerek önemli bir adım atmaktadır. Toplantıdakiler;akıllı telefon, tablet veya bilgisayar aracılığıyla, herhangi bir kablo veya sandalye değiştirmeksizin perdedeki sunumu kontrol edebilmektedir. Sunumdaki içerikler kurumsal ağa bağlı olan tüm cihazlara yansıtılabilirken;onlardaki içerikler de diğer cihazlarca paylaşabilmektedir.Böylece donanımsal cihazlarınız iş akışını bölmeyerek daha verimli ve yaratıcı toplantılaryapmanızı sağlayacaktır.

PERDE-PANJUR OTOMASYONU

 

Toplantı odalarınızdaki perde-panjur sistemlerini dileğiniz noktadan kontrol edebilir veya belirli senaryolar dahilinde planlamasını yaparak çalışmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle perde-panjur otomasyonları, toplantı odanızda sizin hiçbir müdahalenize gerek duymadan kendisini işletebilmesiyle dikkat çekmektedir. Örneğin; projeksiyon sistemini aktif hale getirdiğinizde perde-panjur otomatik olarak kendisini kapatmakta ve sunum moduna geçmektedir. Prokare toplantı odalarınızı ‘’akıllı’’ hale getirerek iş akışınızın daha hızlı, verimli ve yaratıcı geçemesini sağlamaktadır. Prokare’nin farklı ihtiyaçlar doğrultusunda dizayn ettiği toplantı odalarını incelemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.