Aydınlatma Otomasyon Sistemi

Akıllı ev, bina veya ofis gibi konseptlerin bir parçası olan Aydınlatma otomasyon sistemi; ev veya iş yerlerinde olmazsa olmaz donanımlar arasında yerini çoktan aldı.Tek merkezden tüm aydınlatmalar kontrol edilebilir mi? Aydınlatmalarınız evinize gelen güneş ışığına göre kendi derecesini oluşturabilir mi? Ya da siz evde değilken olası güvenlik ihlaline karşı kendiliğinden yanarak evde birileri varmış hissi uyandırabilecek kadar akıllı mı? Peki, belirli senaryolar dahilinde işleyen aydınlatmalar fikrine veya herhangi bir yangın durumunda sadece çıkış güzergahını aydınlatan armatürlere ne dersiniz? Günümüz teknolojisi tüm bu fırsatları ayağınıza getirdi.Esneklik, konfor gibi lüksü size sunarken diğer yandan artan enerji harcamalarınızda tasarruf imkanını sağlamaktadır. .Tüm bu olanaklar ayağınıza gelmişken, yoksa siz hala karanlık odalarda ışığı açabilmek için düğme mi arıyorsunuz?

İŞLETMELERDE AYDINLATMA OTOMASYON SİSTEMİ

Sert rekabet koşullarında işletmecilere tasarruf imkanı sağlamakla birlikte, personelinin motivasyonunu yüksek tutmakta ve dikkat dağıtacak gereksiz ayrıntılara son vermektedir. Toplantı odasında projeksiyon cihazının aktifleşmesi ile birlikte sunum moduna geçen armatürler çalışanların motivasyonunu arttıracaktır. Gün ışığının derecesine göre kendini ayarlayarak personelin en uygun ışık koşullarında çalışmasını sağlayan sistem ise iş verimliliğine katkıda bulunur. Belirli senaryolar ile mesai ve paydos saatlerini veya çalışma ve izin günlerini sisteminize girerek, aydınlatmalarınızı belirli görevleri olan bir personel olarak düşünebilirsiniz. Aynı zamanda sürekli yanınızda bulundurduğunuz mobil cihazınızdan nerede olursanız olun yönlendirebilme lüksüne de sahipsiniz. Artık her şey sizin elinizde.

AYDINLATMA OTOMASYONU İLE ENERJİ VERİMLİLİĞİNİZİ ARTIRIN

İşletmeler aynı zamanda Aydınlatma Otomasyonlarıyla, “yeşil bina” konseptine uygun olarak marka imajlarını güçlendirmekte, Enerji Verimliliği Kanunu doğrultusunda olan yönlendirmelere birebir cevap vermektedir. Ayrıca artan enerji maliyetlerine karşı tasarruf, personelin motivasyonunu artırarak dikkatinin dağılmasına karşı aldığı önlem ve sağladığı konfor ve esneklik, iş yerlerinde “Aydınlatma Otomasyon Sistemi” zorunlu teknik donanımlar statüsüne getirmektedir.

EVLERDE AYDINLATMA OTOMASYON SİSTEMİ

Yazın ailenizle birlikte gittiğiniz tatil köyünde huzurunuzun kaçmaması için Aydınlatma Otomasyon Sistemi ihtiyacı duyacağınız birkaç sene önce söylenseydi, komik gelebilirdi. Bugün artık bu sistemler, siz evde değilken olası güvenlik ihlalini algılayarak, kendiliğinden yanıp sönerek evde birileri varmış hissini uyandırabilmektedir. Böylece aklınız evinizde kalmaksızın, şezlongunuzda güneşlenmenin tadına rahatça varabilirsiniz.

Evde açık unutulan aydınlatmalar, derecesini ayarlayamadığınız ışık şiddeti, duvarlarda görüntü kirliliğine yol açan dimmer veya anahtarlar… Merkezi kontrol sayesinde, tüm bunları nerede olursanız olun mobil cihazınızdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan yapabilmeniz mümkün. Aynı zamanda evinizde diğer tüm otomasyon sistemleri ile entegre çalışan aydınlatmalarınız, yangın alarmı gibi durumlarda sadece çıkış yolunuzu aydınlatarak size güvenli çıkış yapabilme olanağını sağlamakta ya da akıllı sinema sisteminizin çalışmasına paralel olarak sinema moduna geçebilmektedir.

Evinizde tüm bu konfor, esneklik ve lüksü ayağınıza getiren aydınlatma otomasyon sistemi, enerji harcamalarınızda da cebinizin dostu olmakta ve ülkemizde veya dünyada azalan enerji kaynaklarına karşı önlem alarak “yeşil dostu” kimliğini korumaktadır.

Prokare Aydınlatma Otomasyon Sistemleri konusunda da, anahtar teslim projeleriyle çözüm ortağınız olurken, sistemi evinizin veya iş yerinizin dekorasyonuna uygun olarak dizayn etmekte ve yüzde yüz müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin ve artık karanlıktan korkmayın.