Isıtma-Soğutma Otomasyon Sistemleri

Sizin müdahaleniz olmaksızın, dışarıdaki havanın derecesine göre kendisini standart ısı düzeyine getiren bir “Isıtma-Soğutma Otomasyon Sistemine” sahip olduğunuzuhayal edin.

Evinizin kuzeye ve güneye bakan cephelerinde sıcaklık farklı olduğundan, evinize bölgesel sıcaklık değerleri uyguluyor. İçerisinde kimsenin bulunmadığı odaları, varlık sensörleri ile algılayarak sıcaklığı sınırlıyor veya kapatıyor. Ya da akıllı cihazınızdan nerede olursanız olun, evinizdeki sıcaklık değerini dilediğinizce kontrol edebilme imkanını size sunuyor. Tüm bunların yanında enerji harcamalarınızda cebinizin dostu olurken, küresel enerji tüketiminde çevrenize dost oluyor. Üstelik uygun fiyat garantisi ve kolay kurulum imkanıyla… Sadece hayal edin, biz yapalım.

AKILLI ISITMA-SOĞUTMA

Isıtma-Soğutma Otomasyon Sistemleri, en iyi performans, konfor ve çevre verimliliğini elde etmek için evinizi, dışarıdaki sıcaklık değişimlerine göre ayarlamaktadır. Ev, bina veya ofisinizde ihtiyacınız olan hava koşulları farklı bölümlere ayrılarak zamana ve dış mekan koşullarına bağlı olarak sağlanabilmektedir. Bu koşullar sağlanırken, farklı cephelere bakan binanızın farklı bölgeleri ayrı ayrı düşünülmektedir; zira kuzeye ve güneye bakan cephelerin ısı koşulları tamamen farklı olabilmektedir. Ayrıca sisteme dahil edilecek varlık sensörleri ile sizin içerisinde bulunmadığınız mekanlar için sistemin çalışmaması ya da çok sınırlı bir seviyede çalışması da tasarruf için oldukça önemli bir unsurdur.

TEK MERKEZDEN KONTROL

Isıtma-Soğutma Otomasyon Sistemi’nin önemli avantajlarından biri de cep telefonunuzu veya PC’nizi kullanarak ısıtma sisteminizi uzaktan kontrol edebilmenizdir. Soğuk bir kış günü işyerinden veya tatilden dönüşünüzde, evinizin siz gelmeden ısınmasını istemez misiniz? Ya da tatilde bulunduğunuz zamanlarda havalandırmanızı aktifleştirerek evinizde rahatsız edici kokuların oluşmasını engellemek…

ENERJİ TASARRUFU

Bugün en modern bina, ev veya iş yerlerinde ısıtma-soğutma için oldukça büyük miktarlarda enerji harcanmaktadır. Otomasyon sistemleri mevcut sistem bileşenleri ile size, hem en uygun ısıdaki mekanı yaratmaktadır hem de bunun için daha az enerji sarf etmenizi sağlamaktadır. Kimsenin bulunmadığı alanlarda, ısı derecesi düşürülür veya kapatılır. Güneş ışığı maksimum şekilde değerlendirilerek bölgesel ısı değerleri oluşturulur. Dışarıdaki havanın değişimlerine göre evinizin ısı derecesi ayarlanır. Siz sadece duygularınıza tercüman bir sistemin ve tasarruf etmenin keyfini çıkarırsınız. 

Prokare, sektördeki deneyimi ve uzman kadrosuyla yüzde yüz müşteri memnuniyetine önem vermekte ve Isıtma-Soğutma Otomasyon Sistemleri’nde anahtar teslim projelere imza atmaktadır. Hayalinizi gerçekleşmesi için bizimle iletişime geçin.